WordPress Web Sitesi

WordPress Web Sitesi

Web sitesi tasarımı, en kısa tanımı ile web sitesinde yer alan arama motorlarına erişim sağlayabilen, ana hatlar ile birlikte kurum ve kişileri, ürün ve hizmetleri tanıtma amacı ile kullanılan grafiklerin ve metinlerin bir araya geldiği işlem olarak tanımlanabilir.

Geliştirici: Mert Kocakaya
HİZMET DETAY

WORDPRESS WEB SİTESİ

Mert Kocakaya, wordpress web tasarım ve grafik tasarım gibi, bunların yanı sıra içerik yönetimi, E-ticaret gibi alanlarda da düzenleme yapan ve deneyim kazanan SEO uzmanı olarak bilinir. 2011 yılından beri sürekli ve aktif bir şekilde çalışmalar sürdürmüştür. Bu çalışmalar yazılım, aktif bir şekilde pazarlama işlemleri, arama motorunun optimizasyon işlemi olarak sıralanabilir. 9 yıllık deneyim öncesine dayanan üniversite yıllarında da bu alanlarla ilgilenmiş ve temelini oluşturmayı başarmıştır. İçerik yazarlığı, SEO danışmanlığı gibi alanlarda uzun yıllardır uğraşmaktadır. Belirlemiş olduğu ve üzerinde çalıştığı bazı projeleri hayata geçirmeyi de başarmıştır. Grafik tasarım, içerik yönetmek, wordpress web sitesi ile ilgili düzenlemeler yapmıştır. 2011 yılından beri bu alanda emek veren ve danışanlarının pek çoğunun memnun kaldığı bilinir. 130'dan daha fazla projeyi hayata geçirmiştir. Bu alanda kendisini geliştirmeye ve güzel işler ortaya koymayı başaran ve devam ettiren Mert Kocakaya, web sitesi içeriklerinde ve wordpress web tasarım gibi alanlarda düşünüldüğü zaman tercih edilecek en iyi seçeneklerden biridir. Sadece web tasarımı değil responsive tasarım, UI / UX tasarım, içerik yönetimi, PHP script, SEO uzmanlığı alanlarında gelişme göstermiş ve bu şekilde hizmetlerini devam ettirmektedir. 

Wordpress Altyapısı ve Esnekliği

Wordpress kısa bir şekilde tanımlanacak olursa kullanıcıların bir kod bilgisi gerekmeden ve ihtiyacı olmadan blog sayfası açması ya da oluşturması için tasarlanan sisteme verilen ad olarak bilinir. Haber sitesi, oyun sitesi, e-ticaret siteleri, bağış siteleri, forum sitesi, kurumsal firma siteleri, blog sitesi gibi akla gelebilecek her türlü alanda sitenin oluşmasına fayda sağlayan bir sistemdir. Tema ve eklenti bilgileri wordpress web sitesi içerisinde yer alır ve pek çok özelliğe ulaşmayı sağlar. Site kurmak istendiği zaman bir kod ya da herhangi bir bilgi gerekmeden wordpress ile siteyi kurmak mümkündür. Bu hizmet satın alınır ve site tasarımına o şekilde başlanır. Kurulmuş olan ya da kurulacak olan sitenin özelliğine, niteliğine bağlı olarak istenilen özellikler tema içerisinde yer almayabilir. Bu özellikleri getirmek için wordpress web sitesi için daha güzel ve özellikler getirir. İstenilen özellikler bu işlem ile kolay bir şekilde gerçekleşir.

Wordpress Nedir ve Nasıl Çalışma Prensibi Nasıldır?

Wordpress en kısa tanımı ile bir eklentidir ve bu eklenti site de yer almayan özellikleri getiren ya da sitede yer alan mevcut özellikleri daha geniş bir alana yayan sistem olarak bilinir. En büyük faydalarından birinin ise siteye eklenebilecek pek çok wordpress eklentisi olmasıdır. Site üzerinde küçük bir işlem ile büyük değişiklere sebep olabilir ve bu da yapılacak olan işlemde büyük farklar ortaya koyar. Bazı türde olan eklentiler siteyi tam anlamıyla çalışan bir e-ticaret sitesine, sosyal ağlara ya da foruma çevirebilir.

Wordpress Eklenti'de Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eklentiyi yanlış bir şekilde kurmak sitede hataya neden olabilir. Siteyi yavaşlatmasının yanı sıra kasıtlı bir şekilde kötü amaçlı kodları tanıtır. Kasıtsız bir güvenlik açığının meydana gelmesine neden olabilir. Bu sebepten dolayı wordpress web tasarım ile ilgili eklentileri eklemeden önce, eklenmiş olan eklentilere dikkat etmek gerekir. Yanlış eklentiler olumsuz durumları da beraberinde getirir. Bu sitelerde dikkat edilmesi gereken diğer özellikler, uygun temalar seçmek olarak tanımlanabilir. İhtiyaca yönelik olarak tema seçme, mobil uyumlu olan temalar seçme, AMP uyumlu olan temalar, tema performansını test etmek olarak sıralanabilir. Yüksek performanslı bir tema seçmek de önem arz eden noktalardan biridir. Sebebi ise var olan özelliklerin daha fazla amaca hizmet edebilmesi olarak sıralanabilir.